כאשר אנו חושבים על בדים טכנולוגיים ויריעות מצופות – קרוב לוודאי שיריעות PVC (או בשמן המלא – Polyvinyl Chloride) הן מה שקופץ לנו מייד מול העיניים. מדובר ביריעה הנפוצה ביותר בעולם ובוודאי בישראל. כמות השימושים ליריעות PVC היא בלתי נדלית – בין אם מדובר בשימושים אזרחיים או צבאיים – יריעות כיסוי, אגירה, סירות, מיכלים וכמובן – הפתרון האפקטיבי ביותר לאיטום גגות ומאגרי מים.

היריעות  המצופות קיימות בסוגים שונים – PVC,TPO, TPU, PP, HDPE, EPDM – כאשר לכל סוג פרופיל שימוש והתאמה ליישומים שונים. יריעות PVC הכי פופולריות בעיקר עקב משקלן הקל, יכולת ריתוך והדבקה ועמידות בטמפרטורות גבוהות.

 

 

היתרונות הרבים של יריעות PVC כחומר איטום אידיאלי

 • מגוון רחב של תכונות והתאמה לשימוש

בין אם מדובר במאגרי מים, מיכלים לאחסון נוזלים כימיים או חומרי מזון, איטום משטחים וגגות, ליריעות PVC מגוון רחב של תכונות מכניות וכימיות, המאפשרות התאמה מיטבית לסוג השימוש הרלוונטי. וכמובן תכונות נוספות שניתן לייחד בהן כמו: עמידות לאש, לסוגי כימיקלים שונים וכמובן להתאמה לחומרים אכילים או מרכיבי מזון שונים.

 • מגוון צבעים והתאמת טקסטורה

לא צריך להתבלבל – בד טכנולוגי או יריעה מצופה לא חייב להיות משעמם או לא מעוצב. יריעות PVC  מגיעות במגוון רחב של צבעים וטקסטורות. כאשר שיקולי העיצוב או דרישות הסביבה דורשות זאת, ניתן לבחור יריעה חלקה, מבריקה או יריעה עם הטבעה. יריעות PVC ניתנות להדפסה כך שבמידת הצורך, באזורים בולטים ונראים לעין, ניתן להדפיס דוגמה כזאת או אחרת על היריעה. יריעת האיטום יכולה כעת להשתלב בעיצוב של המבנה או המרחב ולהפוך לחלק מהעיצוב.

 • שם המשחק – אטימות מוחלטת

בסופו של יום, המטרה המרכזית של יריעת PVC היא איטום. בין אם מדובר במאגר מים, גג, מבנה או כלי קיבול – היריעה מספקת אטימות מלאה, לאורך זמן. היריעות מספקות אטימות מלאה למים ו/או לנוזלים אחרים, בסביבות שונות. יריעת PVC מוכיחה את עצמה כפתרון איטום מיטבי, לאורך זמן.

 • בטיחות ונוחות בעבודה

בניגוד לחומרי איטום אחרים, עבודה עם יריעות PVC אינה דורשת יישום באש גלויה. יישום האיטום מתבצע באמצעות הנחת  היריעות בחפיפה אחת לשנייה וריתוך/ הלחמה בין התפרים בציוד ייעודי. מדובר בתהליך נוח, מהיר ולא מורכב ובעיקר בטיחותי לחלוטין, הן לסביבה והן לעובדים שכן אין צורך בשימוש בחומרים או דבקים העשויים להזיק לעובדים.

 • "התקן ושכח" – חיי מוצר ארוכים

בשימוש נכון ובתחזוקה סבירה, יריעות PVC מתפקדות היטב לאורך שנים רבות. עמידות היריעות מעניקה שקט תעשייתי והקלה משמעותית בניהול ותחזוקה של איטום מבנה או מאגר המים. יריעת PVC מבטיחה שקט נפשי למנהלי האחזקה ואנשי הבינוי לאורך שנים רבות.

 

יריעות PVC עבור גגות מבוססי מרכך PVC-Alloy (KEE-EVA)

אנשי הפיתוח ויצרני היריעות נמצאים בתהליך מתמיד של שיפור איכות היריעות וחיפוש חומרים העשויים לשפר את תכונות יריעת ה-PVC – עמידות מכנית, עמידות כימית, גמישות, ועוד. אחד המרכיבים הקריטיים לצרכים אלה הם חומרי הריכוך –  plasticizer. הוספת חומרי ריכוך במהלך ייצור היריעה, מוסיפה עמידות מקסימלית, יציבות והומוגניות של חומר הציפוי. אחד הפיתוחים המרכזיים בתחום הוא התגברות על הבעיה המרכזית של המרככים – יצירת חומרי ריכוך שאינו נדיף ובכך השתפר משמעותית אורך חיי היריעות.

בשוק הישראלי בארץ נפוץ המושג "יריעות PVC-ELVA" או ״יריעות פי-וי-סי אלבה״  – בישראל נוספה לשם המקצועי EVA האות L. ביריעות אלה נעשה שימוש רחב במרכך EVA (״אלבה״) שמרכיבו בתוך היריעה נע בין 20-30%  מכלל היריעה.

הסיבות לחיפוש אחר חומר משלב מרכך "מתקדם" יותר הן: דרישות התקינה שמשתנות לאורך השנים – בייחוד בתחום שמירה על איכות הסביבה, הגברת הבטיחות בתהליך הייצור וכמובן בטיחות המשתמשים. החיפוש המתמיד לתחליפים עמידים נועד להבטיח שהמוצרים יעמדו בתקנים המתקדמים ביותר. מרכך המבוסס אלווה (EVA-KEE) הוכיח את עצמו כפתרון מצוין, ונמצא בשימוש התעשייה כבר למעלה מארבעה עשורים.

המרכך משפר את עמידות היריעות, מעניק להן אפליקציות נוספות כמו עמידה בפני קרינת UV, עמידות כימית גבוהה וכמובן עמידות מכנית – כגון עמידות בפני סדקים. השיפור מבטיח את עמידות האיטום ואיגום לאורך שנים רבות – הרבה יותר מכפי שמקובל בענף האיטום.

 

שילוב EVA ביריעות האיטום עוד משנות ה-90

ניתן לומר בודאות, שהמפעל ארז מוצרים תרמופלסטיים מוביל כיום את ענף האיטום. עוד מתחילת שנות ה-90 החל המפעל לפתח ולשלב מרכיבים שונים ובכללם את מרכיבי EVA, ביריעות האיטום. למעשה, ארז הוא מחלוצי הפיתוח של מוצרי מבוססי מרכך EVA ליישומים במוצרים שונים בארץ ובעולם.

במפעל, אנו מפתחים ומייצרים את מוצרי האיטום ומציעים יריעות למגוון רחב של שימושים כגון, אסדות הצלה, שימושים צבאיים, יישומים תעשייתיים, איטום מכלי דלק, מאגרי מים, סירות אחסון חומרי דשן וגרעינים ועוד. היום, יריעות האיטום של ארז מוצרים תרמופלסטיים המבוססות מרכך EVA מהוות את הרכיב העיקרי בתחום האיטום של החברה. בין היתר ניתן לראות את המוצרים הבאים:

 • ER1000 PW-M
 • ATAMIT 112
 • ATAMIT 112 FR

נוסף ליריעות איטום אלה, קיים מגוון רחב של יריעות PVC מבוססות מרכך EVA המשמשות לצרכים אחרים ומיוחדים. הניסיון של ארז מוצרים תרמופלסטיים במוצרים אלה לאורך זמן מראה כי מדובר ביריעות איכותיות, עמידות לאורך שנים ומתאימות למגוון גגות בכל רחבי הארץ ובעולם, בשימושים שונים ובתנאי מזג אוויר קשים.

יריעות האיטום של ארז מציעות מענה איטום למאגרים בנפחים בטווח רחב – החל מ-10 קוב ועד ל-200,000 קוב ויותר. היריעות של ארז מיושמות  בחברות כמו מקורות, טבע ורשות שדות התעופה, באפליקציות איגום שונות וכן בגגות שמחייבים איטום ארוך טווח וגם בגגות עם מערכות סולאריות ומתקנים מיוחדים על הגג.

 

יריעות התרמופלסטיות של ארז – הפתרון המתאים ביותר עבורך

 • אטימות מלאה למים – יריעות תרמופלסטיות עמידות למים, אטומות לחלוטין ומשאירות את הגג שלך יבש לאורך זמן.
 • עמידות כימית – היכולת של היריעות לעמוד בפני מפגעים חיצוניים כמו פיח, שמנים, כימיקליים ואפילו חומצות מאפשר יישום באזורים מאתגרים.
 • עמידות ארוכת טווח – היריעות של ארז עמידות לאורך זמן. לכן, אנו מציעים 20 שנות אחריות על היריעות שלנו.
 • בטיחות בתהליך העבודה – עבודת ההלחמה של היריעות מתבצעת תוך שימוש באוויר חם, ללא מעורבות של אש גלויה.
 • הגנת UV – היריעות מספקות עמידות גבוהה מפני קרינת UV כשמבנים מסוימים יכולים להרוויח מכך איטום טרמי.
 • גמישות מקסימלית – גגות, מאגרי מים ומרחבים הדורשים איטום לא תמיד יהיו ישרים או מפולסים. הגמישות של היריעות מאפשרת התאמה של היריעה לתנאי המשטח שדורש איטום.
 • אין גג שהוא מסובך מדי – היריעות של ארז מותקנות במגוון רחב של גגות ומבנים ומספקות את האטימות הנדרשת.
 • עמידה בתקנים – היריעות של ארז עומדות בתקן ישראלי 1430 חלק 1 (איטום), תקן מאושר לשימוש בגגות, תקן אש  755  ותקן ישראלי למגע במי שתייה 5452.
 • יישום מהיר – ניתן לבצע את פרויקט האיטום בתנאי מזג אוויר שונים, בחורף, במהירות וללא הפרעה לתפעול המבנה.
 • צוות מקצועי ומנוסה – כל התקנה מתבצעת על ידי צוות מקצועי שהוכשר על ידי החברה ובפיקוחה. ארז מספק שירות ואחריות כוללת ליריעות ולהתקנה.

 

ארז מוצרים תרמופלסטיים

מפעל ארז מוצרים תרמופלסטיים הוא אחד היצרנים המובילים בתחום איטום מבנים ומאגרי מים בישראל. אנו מספקים שירות מקיף, המשלב תכנון, ייצור יריעות, אספקת חומרים וביצוע הפרויקט בפועל – עם 20 שנות אחריות. סקר הגג מסופק על-ידינו ללא תמורה בהתאם לצורך ולדרישה, בכל מקום בארץ.

מדיניות המפעל היא מתן שירות אשר מתאים לסוג האיטום הנדרש. גם אם העבודה לא תבוצע על ידינו נספק את המידע הנחוץ בכל מקום וזאת כדי להבטיח את הפתרון האופטימלי עבורך.